bdg4
15. sierpnia działacze ONR oddział Bydgoszcz udali się na bydgoski cmentarz, w celu oddania hołdu żołnierzom z okazji Święta Wojska Polskiego. Symbolicznie złożono wieniec, a także zapalono znicze.

 

bdg2

 

  Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej jest obchodzone 15. sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Kultywowanie tradycji oręża polskiego jest jednym z istotnych czynników, integrujących armię, a także umacniających jej więzi ze społeczeństwem. Szczególnym tego przykładem były święta wojskowe, uroczyście obchodzone w armii II Rzeczypospolitej.

 

bdg1

 

Żołnierze Wojska Polskiego zasługują na szczególny szacunek. Wykazywali się oni niezwykłą odwagą oraz dyscypliną. Dzisiaj młodzi Polacy oraz Polki coraz chętniej wstępują w szeregi Wojska, co jest niezwykle budujące. Służenie swojej ojczyźnie, zaoferowanie swojej młodości oraz życia w imię budowy siły, ochraniającej granice państwa, to piękny gest, który powinien być należycie doceniany.

 

bdg3

Czołem Wielkiej Polsce!