ll
Początek roku szkolnego to odpowiednia okazja, by rozpocząć promocję właściwych wartości wśród młodzieży. W dniu uroczystych apeli, rozpoczynających czas nauki, rozpoczęła się ogólnopolska akcja Obozu Narodowo-Radykalnego „Stop dopalaczom!”. Inicjatywa obyła się w Bydgoszczy, a także w wielu innych polskich miastach – Warszawie, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Kielcach, Kutnie, Ostrzeszowie, Białymstoku, Poznaniu, Lubinie, Kwidzynie, Chrzanowie i Krakowie.
Pierwszą odsłoną akcji było kolportowanie przed lokalnymi szkołami ulotek, przypominających młodzieży zgubne skutki zażywania tych środków psychoaktywnych. Tanie i łatwo dostępne dopalacze są wciąż popularne w wielu środowiskach. Są to jednak substancje wyjątkowo niebezpieczne, gdyż zwykle pochodzące z niewiadomego źródła i niepodlegające żadnej kontroli. Zażywają je już uczniowie w wieku gimnazjalnym, co w kilku przypadkach zakończyło się tragiczną śmiercią. Dodatkowo w wielu miastach rozklejano również plakaty oraz rozwieszano transparenty.
W naszych materiałach przypominamy młodym ludziom o ich godności i o tym, jak ważne w życiu jest zdrowie i trwałe szczęście, których nie warto tracić dla chwilowego poczucia odurzenia. Zwracamy ich uwagę również na manipulacje, które stosują dealerzy narkotyków, by wyciągnąć od nich pieniądze, a także na godność i niezależność, które tym samym są im odbierane. Akcja „Stop Dopalaczom!” będzie z pewnością kontynuowana w najbliższym czasie.

 

21317638_244068856114949_6159072399993135134_n-1