powstanie
1. sierpnia 2016 roku, działacze oddziału ONR Bydgoszcz zorganizowali akcję transparentową, która miała na celu przypomnienie oraz upamiętnienie rocznicy Powstania Warszawskiego, które miało miejsce w 1944 roku.
Przypominanie o tego typu rocznicach, leży w fundamentach pracy u podstaw, którą ONR stawia na pierwszym miejscu. Z racji ciągłych problemów zawodowych, czy też prywatnych, zwykle zapominamy o tak ważnych dniach dla narodu polskiego i Polaków. Choć samo powstanie jest kontrowersyjne i budzi u niektórych niechęć, bądź negatywne emocje z powodu zniszczeń i cierpienia, które były jednymi z wielu skutków powstania, to nie powinniśmy zapominać o poległych Polakach i Polkach, którzy narażali swoje życie w walce z okupantem. Nie możemy pozwolić, by poświęcenie, którego podjęły się nawet dzieci, odeszło w niepamięć. Mimo różnic poglądów oraz samego podejścia do historii, należy uczcić pamięć o tych ludziach, cechujących się wielką odwagą. Byli oni w stanie chwycić za broń i stanąć do boju z wrogiem, który sprawił naszym przodkom tak wiele cierpienia  i krzywdy, aby móc choć na chwilę poczuć się wolnym.
Każdy z nas chce być wolny, chce czuć, że należy do siebie i swoich bliskich. Pamiętajmy, że oni także tego pragnęli i nie mamy prawa ich osądzać. Pamiętajcie, by pamiętać, bo pamięć, to rzecz święta.

 

bdg1

 

„Jeżeli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie” ~ A. Mickiewicz
Cześć i Chwała Bohaterom!