antykomuna2k17
15-ego grudnia reprezentacja Brygady Kujawsko-Pomorskiej wzięła udział w obchodach „Antykomuny 2017” w Łodzi. Tegoroczne obchody 36. rocznicy wprowadzenia Stanu wojennego oraz 10. rocznicy podpisania Traktatu Lizbońskiego, zainaugurowała pikieta zorganizowana pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu przy ul. Anstadta.
Pod hasłem „Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela” tegoroczna Antykomuna organizowana przez: Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy zgromadziła w ten chłodny grudniowy wieczór około 70 osób, chcących upamiętnić ofiary czerwonego totalitaryzmu. Celem pikiety było także ostrzeżenie Łodzian przed nową inkarnacją marksistowskiego imperium, które znów ogranicza suwerenność naszego kraju pod płaszczykiem Unii Europejskiej.
Podczas pikiety przedstawiciele organizacji narodowych przypominali w swoich przemówieniach krwawą historię komunizmu, ogromną skalę represji wobec opozycji antykomunistycznej; zarówno w latach 40., jak i 70. czy 80.. Zwracali także uwagę na szkodliwe zapisy Traktatu Lizbońskiego oraz totalitarne zapędy dygnitarzy unijnych, realizowane w ramach kompetencji przyznanych przez ratyfikowany i podpisany 10 lat temu traktat, przyjęty z resztą z entuzjazmem przez wszystkie partie pookrągłostołowe oraz nieżyjącego już prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po przemówieniach tradycyjnie delegacje organizatorów przeszły do złożenia kwiatów pod pomnikiem. Odmówiono również modlitwę w intencji ofiar stanu wojennego, po czym odśpiewano wspólnie Hymn narodowy.
Jedyna rzecz, która wyda się zaskoczeniem, to kontrmanifestacja Ubywateli SB, która zebrała aż 4 osoby (!) z jedną flagą eurokołochozu. Śledzili oni całą pikietę z drugiej strony ulic, nie da się ukryć, że z niebywałą uwagą. W zasadzie do teraz nie wiadomo, przeciwko czemu protestowali. Można rzec jednak, że to było ogromnie nietaktowne zagranie.
13.12.1981 r. – PAMIĘTAMY!