dflw
1-ego sierpnia reprezentacja ONR Brygady Kujawsko-Pomorskiej udała się do Warszawy, celem wzięcia udziału w obchodach 73. Rocznicy Powstania Warszawskiego, organizowanych w Warszawie przez Kolegów i Koleżanki z Brygady Mazowieckiej.
VI Marsz Powstania Warszawskiego wyruszył z Ronda im. Romana Dmowskiego. Jak co roku, Marsz poprzedzony był minutą ciszy tzw. „Godziną W”. W pierwszej części wydarzenia wznoszono okrzyki, które skandowane były zarówno przez uczestników zgromadzenia, a także przez obserwatorów, którzy chętnie dołączali do tłumu. Druga część inicjatywy była bardziej podniosła, gdyż zebrani przeszli do końca trasy Marszu w całkowitej ciszy. Pochód poprzedził swego rodzaju kondukt żałobny, zaś przybyłym rozdane zostały czarne flagi z symbolem Polski Walczącej wraz z opaskami na ramię. Aż do Placu Krasińskich, finałowego miejsca wydarzenia, panowała cisza.
Na koniec, w hołdzie Bohaterom, przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego zostały odśpiewane cztery zwrotki Hymnu Narodowego, a także swoje przemówienia wygłosili organizatorzy.
W tym wyjątkowym dniu, wszyscy wspólnie przeżywaliśmy Powstanie Warszawskie. Należy pogratulować wspaniałej inicjatywy kolegom z ONR Brygada Mazowiecka, a przede wszystkim świetnej organizacji. Wzięcie udziału w tak wspaniałym wydarzeniu, jak Marsz Powstania Warszawskiego, pozostawia ogromne wrażenie. Do zobaczenia za rok!
aef