Warszawa, 11.11.2017. Uczestnicy Marszu Niepodleg³oœci 2017 na ulicach Warszawy, 11 bm. Tegoroczny marsz, organizowany pod has³em "My chcemy Boga", idzie z ronda Dmowskiego na b³onia Stadionu Narodowego. (mr/nlat) PAP/Bart³omiej Zborowski
Czołem!
Jak co roku, ONR Brygada Kujawsko-Pomorska, udała się na Marsz Niepodległości do Warszawy. Nasza Brygada maszerowała nie tylko w kolumnie Marszu, gdyż część działaczy wstąpiła w szeregi Straży MN. Działacze wsparli również kwestę; poprzez oddelegowanie osób do zbiórki, którą organizowało Stowarzyszenie MN. Wszystko rozpoczęło się w centrum Warszawy, na Rondzie Dmowskiego po godzinie 15-stej. Trasa przemarszu wiodła od Ronda Dmowskiego, aż po błonia Stadionu Narodowego.
Tegoroczne hasło wydarzenia „MY CHCEMY BOGA” wywołało wiele kontrowersji. Zostało ono wybrane nie bez przyczyny, tym hasłem zamanifestowaliśmy swoje przywiązanie do religii, tradycji, kultury i historii naszego kraju. Szczególny nacisk hasło kładzie na dzisiejsze czasy, gdy stajemy w obliczu dechrystianizacji i laicyzacji Polski, całego świata; a także upadku wartości i wszelkiej moralności.
Tym razem Obóz Narodowo-Radykalny przygotował na tę okazję specjalną oprawę – transparent przewodni „Deus Vult” oraz baner rozwieszony na moście pt. „Quis ut Deus!. Całość w otoczeniu flag narodowych i organizacyjnych, przy świetle rac, prezentowała się bardzo okazale. Wspólnie z ONR-em maszerowali również przedstawiciele zagranicznych organizacji m.in z Włoch. Słowa z transparentów: „Quis ut Deus!” i „Deus vult”, co z łaciny znaczy: „Któż jak Bóg!” i „Wola Boża” doskonale pasują do hasła Marszu Niepodległości: „My chcemy Boga”. Uczestnicy największej patriotycznej manifestacji w Europie na pewno słyszeli, jak wielokrotnie podkreślona w przemówieniach została prawda o fundamentach naszego Narodu i państwowości polskiej. Polska wzrastała wraz ze Świętą Wiarą i Kościołem, a „katolicyzm jest istotą polskości”. Prezentowane przez nas hasła, wbrew części komentatorów, jak najbardziej wpisują się w naszego narodowego ducha.
 Marsz Niepodległości 2017 z pewnością był wyjątkowy, chociażby ze względu na gości, przede wszystkim kombatantów, którzy przemawiali na błoniach Stadionu, m.in. por. Leszek Zabłocki ZJ, NSZ. Przemówienia były wzruszające i skłaniające do refleksji.
 Mimo zapowiedzi zakłócenia Marszu ze strony środowisk lewicowo-liberalnych; podobnie jak rok temu, wydarzenie przebiegło pomyślnie i każdy mógł w spokoju przemaszerować wraz ze swoją rodziną i znajomymi, by móc uczcić ten dzień.
Wielkie podziękowania należą się organizatorom oraz członkom Straży MN, którzy sumiennie przygotowywali się do pełnienia swoich funkcji i dzielnie wykonywali swoje obowiązki, dzięki czemu bezpiecznie dotarliśmy pod Stadion Narodowy, gdzie odbył się koncert oraz zostały wygłoszone przemówienia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Marszu Niepodległości za rok, szczególnie iż przypadnie 100. rocznica Niepodległości! My, na pewno tam będziemy. Tego dnia każdy Polak i każda Polka powinni zamanifestować swoje przywiązanie do Tradycji, Ojczyzny, Narodu, a także oddać cześć Bohaterom, którzy poświęcali swoje życia, by odzyskać niepodległość i suwerenność kraju. Mamy także nadzieję, że z roku na rok uczestników będzie przybywać, ponieważ jest tam miejsce dla każdego Polaka; jesteśmy jednym Narodem i razem powinniśmy celebrować to święto, które jest zapisane w naszej historii, jako zwycięstwo.
Cześć i Chwała Bohaterom!

 

PPJONR34

 

2

23471947_1569097286459000_8934347158775586751_n