3aa

ONR Bydgoszcz:

Czołem!

Dziś w Bydgoszczy miał miejsce marsz, upamiętniający rocznicę manifestu PKWN pod hasłem „Zatrzymać faszyzm i nacjonalizm” oraz „Dosyć kłamstw IPN”. ONR oddział Bydgoszcz postanowił zorganizować kontrmanifestację wraz z działaczami „Falangi”, a także Młodzieży Wszechpolskiej.

Mimo postawienia na nogi aktywistów z naszego miasta, marsz lewicowych zwolenników przyciągnął zaledwie 30 starszych osób. Spodziewaliśmy się znacznie większej opozycji, jednakże postanowiliśmy przystąpić do akcji.  Swoją uwagą „zaszczyciły” Nas trzy Panie, przedstawiające się jako Francuskie Komunistki, które pragnęły przekonać Nas o słuszności idei sierpa i młota. Na zadane przez Nas pytania, czy wiedzą cokolwiek o zbrodniach NKWD, czy wiedzą o tym, jak terroryzowano polskich działaczy niepodległościowych- odpowiedziały krótkie „Nie, nic takiego nie miało miejsca.”. Przykrym wydaje się fakt, iż ludzie wciąż żyją w przeświadczeniu, że chociażby za zbrodnię w Katyniu odpowiadają Niemcy.

Należy wskazać, że Bydgoszcz jest miastem, którym rządzą układy demoliberalnej zarazy, dlatego mile zaskoczyła Nas pozytywna reakcja mieszkańców miasta na nasze działania. Kilku Bydgoszczan miało nawet odwagę przyłączyć się do Nas. Fakt, że Partyjny Instrument Egzekucji Społecznej nie raczył ruszyć się i chociażby upomnieć Nas o zakłócenie ciszy, wydaje się niezwykle budujący.

Niestety, najgorszym zagrożeniem wciąż pozostaje demoliberalizm, którego zwolennicy walczą z opozycją, zwłaszcza z tą w postaci Obozu Narodowo- Radykalnego. Jak można zauważyć nadal spotykamy się z miłośnikami minionego systemu. Oczywiście takie działania nie pozostają bez odpowiedzi i zawsze pojawimy się tam, by pokazać Nasz sprzeciw wobec takich manifestacji, jak dziś. Jako ONR Bydgoszcz, pokazujemy, że nawet jeśli nie na „salonach” i w Urzędzie Miasta, to na ulicy Bydgoszcz jest Miastem Nacjonalizmu.

Z narodowym pozdrowieniem,

Czołem Wielkiej Polsce!

4