ndg

ONR Bydgoszcz:

 

W związku z 60. rocznicą Traktatu Rzymskiego, bydgoski KOD postanowił odśpiewać „Odę do radości” na Starym Rynku w Bydgoszczy. Jako narodowi-radykałowie nie mogliśmy pozostawić tego wydarzenia bez odzewu i reakcji z naszej strony. By podkreślić podłoże ideologiczne, na jakim działa obecnie Unia antyeuropejska, przygotowaliśmy transparenty zestawiające tę organizację z dawnym ZSRR.
Śpiewanie „Ody do radości” (a właściwie czytanie) w wykonaniu organizatorów i członków KOD-u, doskonale odzwierciedliło ich zaangażowanie i wiarę w swoje przekonania! 🙂 
W trakcie zgromadzenia, obok organizatorów z KOD pojawiliśmy się z transparentami „Wczoraj Międzynarodówka Dzisiaj Oda do radości” oraz „ZSRE”. Ku naszemu zdziwieniu, wielkie poruszenie wśród obecnych, oprócz dosadnych transparentów wywołał także ubiór naszych działaczy.
Czytaniu „Ody do radości” w rytm melodii, towarzyszyły opozycyjne okrzyki naszych działaczy, na które szybko zareagowali funkcjonariusze publiczni i przeszkodzili nam w dalszym wyrażaniu sprzeciwu. Mimo obecności Policji, nie zareagowano, gdy agresywna około 50-letnia szKODniczka próbowała wyrwać transparent jednemu z naszych działaczy.
W planach KOD-u są comiesięczne manifestacje, stąd też zapowiadamy- tam, gdzie pojawi się KOD, tam będziemy i my, bowiem nigdy nie zgodzimy się na propagowanie uległości Polski wobec UE!

 

 

bbb

bdh