o2
2 stycznia 1939 r. odszedł Roman Dmowski, główny ideolog polskiego nacjonalizmu, wybitny polityk, publicysta oraz działacz niepodległościowy. Z tej okazji, dziś o godzinie 18:30 odbyła się Msza św. w intencji Romana Dmowskiego, która została odprawiona w Kościele Franciszkanów. Nabożeństwo odbyło się z inicjatywy ONR Oddział Toruń.
ONR Toruń pragnie podziękować Kolegom z ONR Inowrocław oraz ONR Łódź za przybycie. Podziękowania należą się także wszystkim pozostałym uczestnikom Mszy św., którzy razem z nami modlili się o spokój duszy Wielkiego Polaka, jakim z pewnością był Roman Dmowski.
Ponadto, ONR Toruń składa wyrazy podziękowania dla Księży z Kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy zechcieli odprawić nabożeństwo.
Na koniec warto przytoczyć słowa Romana Dmowskiego, zaczerpnięte z „Myśli Nowoczesnego Polaka”, które powinny trafiać do każdego z nas, gdyż będąc Polakami, nie wolno zapominać nam o swoich obowiązkach względem Ojczyzny.
„Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.”
Czołem Wielkiej Polsce!