BYDG WYKL 6
Jak co roku, 1 marca uczestniczyliśmy i współorganizowaliśmy uroczystość, związaną z Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami wydarzenia byli: Kibice Klubu „Zawisza Bydgoszcz”, Młodzież Wszechpolska o raz ONR. Wczoraj o godz. 17:40 w Kościele Św. Andrzeja Boboli w Bydgoszczy, odbyła się prelekcja na temat życiorysu tegorocznego patrona marszu- Ś.P. Zbigniewa Rosta Ps: „Piotr”-  którą wygłosił prelegenta z bydgoskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
O 18:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. za naszych Narodowych Bohaterów. Następnie, po Mszy św. wszyscy zebrani wzięli udział w przemarszu spod Kościoła pod obelisk Por. Leszka Białego, mieszczącego się przy ul. Ks. R. Markwarta. Tam odśpiewaliśmy wspólnie pieśń patriotyczną- Rotę, a także zmówiliśmy Modlitwę Pańską i Pozdrowienie Anielskie. Na koniec każdy ze współorganizatorów, w tym przedstawiciel ONR Brygady Kujawsko-Pomorskiej, wygłosił swoje przemówienie, po czym delegacje składały kwiaty i znicze. Tradycyjnie obchody zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego, który w tym roku został okraszony oprawą wizualną (race) przez obecnych.  W całej manifestacji wzięło udział około 350 osób.
Przemówienie ONR Brygady Kujawsko-Pomorskiej:
Czołem!
Jak co roku, spotykamy się, by upamiętnić tych, którzy mieli być zapomniani. Spotykamy się znów, by wychwalać tych, którzy mieli być pogardzani. Spotykamy się znów, by podziwiać tych, których mieliśmy się wystrzegać. Tak, to jest przykre, ale to powinno wywoływać w Nas refleksję. Zastanówmy się tylko przez chwilę. Skoro jeszcze do tak niedawna byli zapomniani; jeżeli do niedawna była o nich mowa, tylko w kontekście bandytyzmu, to jakim cudem spotykamy się tu w innej wierze? Powiem Wam dlaczego. Ponieważ prawdy nie da się zakopać. Ponieważ prawdy nie da się ukryć – na pewno nie na wieki. Ponieważ prawda zawsze zwycięża i tylko ona może nas prawdziwie wyzwolić. I oni to wiedzieli, oni wiedzieli, że życie w iluzji bezpieczeństwa i wolności, którą dawał  ZSRR – to nie jest życie, tylko wegetacja. Oni dali nam przykład, że prawdy nie można się wyrzec i nie należy jej odtrącać. Ponieważ to, co prawdziwe, choćby było najboleśniejsze, zawsze jest najlepsze. To uczy nas radzić sobie z życiem takim, jakim jest, a nie takim, jakim chcielibyśmy, żeby było. Oni nie chcieli żyć w iluzji. Woleli prawdę i wiążący się z nim ból, niż ułudę, gdyż ten ból, dawał im prawdziwe poczucie wolności.
Dziś środowisko narodowe jest często atakowane przez innych, tylko dlatego, że stoi na straży prawdy! Ale my nie możemy ulec, musimy wytrwać,  choćby nas opluwano, kopano, szykanowano i przeklinano. Ponieważ jeśli nie wytrwamy, to nigdy nie będziemy godni – godni bycia wolnym. Wolność kosztuje, a Nasz Naród wie to aż za dobrze. Przez wzgląd na żołnierzy wyklętych, wytrwajmy, tak jak oni wytrwali w bólu, który był prawdziwy – tak prawdziwy, jak ich wolność i niezależność. Nie pozwólmy sobie tego odebrać – wolności wyboru oraz prawa do stania i trwania przy prawdzie, która – nie zapominajmy – zawsze zwycięża!
Czołem Wielkiej Polsce!
Krótka relacja wideo:

BYDG WYKL 1 BYDG WYKL 2 BYDG WYKL 3 BYDG WYKL 4 BYDG WYKL 5 BYDG WYKL 6 WYKL 1 WYKL 2 WYKL 3 WYKL 4 WYKL 5 WYKL 6 WYKL 7
KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

(fot. www.bydgoszcz24.pl, www.portalkujawski.pl, ONR)