gd
Jak co roku, 5 stycznia w Inowrocławiu odbyły się uroczyste obchody Powstania Wielkopolskiego. W tym roku przypadła 98. rocznica Powstania, z tego też względu;  działacze ONR Inowrocław udali się, by oddać hołd Bohaterom, walczącym o niepodległość Ojczyzny. W obchodach brali udział między innymi przedstawiciele władz, młodzież oraz kombatanci. Do Inowrocławia przybyli także działacze ONR Bydgoszcz oraz ONR Toruń.
Wszyscy uczestnicy uroczystości odczuli podniosły nastrój wydarzenia. Podczas odśpiewania pieśni patriotycznej „Rota”, działacze ONR użyli pirotechniki, celem upamiętnienia Bohaterów. Należy zaznaczyć także, że członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego zostali przyjaźnie odebrani przez obecnych, co jest niezwykle budujące.
Zachęcamy wszystkich, by brali udział w wydarzeniach o charakterze narodowym. Obowiązkiem każdego z nas jest pamięć o poległych , którzy oddawali swe życia w imię wolności naszej ojczystej ziemi. Szczególnie młode osoby zachęcamy do zgłębiania wiedzy na temat historii Polski oraz szukania w postaciach Powstańców, prawdziwych Bohaterów Narodowych; inspiracji do propagowania i reprezentowania prawidłowych postaw Polaka, a także człowieka.
Cześć i Chwała Bohaterom!
 
2