14291811_1699526270373914_5681924962639631150_n
Jak co roku, w Inowrocławiu odbyły się uroczyste obchody, upamiętniające zbrojną napaść Związku Radzieckiego na II Rzeczpospolitą 17 września 1939r.. W sobotę minęła 77. rocznica aktu zdrady naszego wschodniego sąsiada.
Inowrocławskie obchody rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego. Następnie, uroczystości przeniosły się pod Pomnik ku czci Polaków pomordowanych na Kresach. W wydarzeniu brały udział liczne poczty sztandarowe oraz delegacje, składające wieńce; w tym delegacja Brygady Kujawsko-Pomorskiej ONR.
            Po odśpiewanym Hymnie Państwowym, zebrani odmówili modlitwę w intencji poległych Polaków, po czym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów. Na zakończenie orkiestra odegrała „Rotę”, która podkreśliła podniosły nastrój wydarzenia. Ponadto, podziękowano wszystkim za przybycie.  Przed odejściem, działacze ONR Brygady Kujawsko- Pomorskiej odmówili Modlitwę Narodowych Sił Zbrojnych.
            Tego samego dnia, odbyło się spotkanie otwarte ONR Oddział Inowrocław. Zebranie zgromadziło osoby zainteresowane naszą organizacją oraz członków ONR Brygady Kujawsko-Pomorskiej. W ramach przybliżenia zebranym  podstaw idei Narodowego-Radykalizmu wygłoszono referat na owy temat, po którym rozpoczęto dyskusje. Między innymi padły pytania o zagadnienie Narodowego Solidaryzmu oraz wizję ustroju gospodarczego. Po zakończeniu dyskusji oraz krótkiej przerwie wygłoszono kolejny referat nt. Współczesnych problemów Europy oraz budowy Wielkiej Polski. Świadomi misji i ciężaru spoczywającego na naszych barkach opuściliśmy salę.
            Po spotkaniu otwartym, ONR Oddział Inowrocław zorganizował spotkanie integracyjne dla członków Brygady. Integracja w towarzystwie swoich organizacyjnych kolegów była niezwykle miłą formą spędzenia czasu.
Czołem Wielkiej Polsce!

 

ino7

 

ino5

 

ino6

 

ino2

 

 

 

 

 

ino