15235465_382833408725032_5309494522122078218_o
10 grudnia, reprezentacja Brygady Kujawsko-Pomorskiej udała się do Łodzi, celem wzięcia udziału w manifestacji antykomunistycznej z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Organizatorem wszelkich inicjatyw był ONR Brygada Łódzka wraz z lokalnymi strukturami MW.
Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: „BETON POPĘKAŁ”, nawiązywało ono do częściowego sukcesu corocznej inicjatywy- między innymi braku przedstawicieli postkomunistów w polskim parlamencie, czy też wprowadzenia tzw. ustawy dekomunizacyjnej przestrzeń publiczną.
O godzinie 17:00 rozpoczęła się manifestacja „Idzie Antykomuna”, która ruszyła z Placu Wolności. Marsz miał na celu upamiętnić ofiary stanu wojennego. Po manifestacji działacze Brygady Kujawsko-Pomorskiej udali się na koncert „Gramy przeciwko komunie”, którego organizatorem była Brygada Łódzka.
Chcielibyśmy bardzo pogratulować naszym Kolegom i Koleżankom z Łodzi, przede wszystkim świetnej organizacji i przygotowania. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej inicjatywie, która ma tak ogromne znaczenie w dobie postkomunizmu.
Z pewnością Brygada Kujawsko-Pomorska pojawi się na Antykomunie za rok i to w większym składzie!
Czołem Wielkiej Polsce!

ant2