marsz1
01.08.2016r. działacze Brygady Kujawsko- Pomorskiej udali się do Warszawy w celu wzięcia udziału w Godzinie W, a także w V Marszu Powstania Warszawskiego, który został zorganizowany z inicjatywy ONR Brygady Mazowieckiej.
Po przyjeździe do Warszawy, działacze Brygady Kujawsko- Pomorskiej udali się na cmentarz na Powązkach. Na grobach żołnierzy złożono wieńce, a także symboliczne znicze.

marsz3

marsz5

Następnie, delegacja Brygady przeniosła się na Rondo im. Romana Dmowskiego, by wziąć udział w Godzinie W. Po uczczeniu Bohaterów minutą ciszy, wyruszył Marsz. W pierwszej części wydarzenia wznoszono okrzyki, które skandowane były zarówno przez uczestników zgromadzenia, a także przez obserwatorów, którzy chętnie dołączali do tłumu. Druga część inicjatywy była bardziej podniosła, gdyż zebrani przeszli do końca trasy Marszu w całkowitej ciszy. Pochód poprzedził swego rodzaju kondukt żałobny, zaś przybyłym rozdane zostały czarne flagi z symbolem Polski Walczącej wraz z opaskami na ramię. Aż do Placu Krasińskich, finałowego miejsca wydarzenia, panowała przeszywająca cisza, przerywana odtwarzanym z głosików „Marszem Żałobnym” Fryderyka Chopina.

marsz2

Na koniec, w hołdzie Bohaterom, przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego zostały odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego, a także wygłoszono płomienne przemówienie przez organizatorów.
W tym wyjątkowym dniu, wszyscy wspólnie przeżywaliśmy Powstanie Warszawskie. Należy pogratulować wspaniałej inicjatywy kolegom z ONR Brygada Mazowiecka, a przede wszystkim świetnej organizacji. Wzięcie udziału w tak wspaniałym wydarzeniu, jak Marsz Powstania Warszawskiego, pozostawia ogromne wrażenie. Do zobaczenia za rok!

maarsz

Cześć i Chwała Bohaterom!
Czołem Wielkiej Polsce!